• Kite Surf

Kite Surf

  • 16.06.2020 12:06 tarihinde yayınlandı.
  • 793 kez görüntülendi.

Kite surfing tüm sörf türlerinin ve paraşütün ilginç birleşmesidir.

Türkçe anlamı paraşüt sörfü veya uçurtma sörfü olarak bilinen bu spor dalı adından da anlaşıldığı üzere sörfün ta kendisinden doğmaktadır. Çeşme 2000 yılından beri son yılların yeni ekstrem sporu olan kitesurfün ilk tercih edilen bölgesi oldu. Sadece Akdeniz ve Ege Bölgesi’nde yapılan spor, Dünya üzerinde profesyonel olarak gelişmiş olsa da ülkemizde daha çok eğlence dalı olarak gelişme göstermiştir.

Kitesurf’te rüzgâr sörfünde kullanılan tahta yerine paraşüt kullanılıyordu. Sporcunun paraşüte tutunmasıyla birlikte hareket ederek uygun anlarda 50 metre yükseğe kadar çıkılabilmesi mümkündür. Sizde kitesurf tutkunu ya da meraklısı olma yolundaysanız Çeşme’de Pırlanta plajını şiddetle tavsiye ediyoruz. Sert ve hiç kesilmeyen rüzgarları bakımından bu spor için en ideal yerdir.

Sörf, doğayla dans etmek, dalgalara eşlik etmek, rüzgâra yön vermektir. Evet, sörfün cenneti Alaçatı’da sizleri birçok etkinlik ve yarışma bekliyor. Farklı birçok ülkenin akademi sporcularının ülkelerini temsil etmesiyle dünya şampiyonası düzenleniyor. Sporcular bu yarışmalar sayesinde uluslararası başarılara imza atıyorlar. Milli sörfçümüz Çağla Kubat sörfün en bilindik yüzlerinden biridir. Sörfe olan bağımlılığı, amaçları, gayreti onun yolunda ilerleyen yeni nesile örnek olmakta. Çağla Kubat ‘a Windsorf Academy sörf okulunun geçen yıl ev sahipliği yaptığı IFCA ( International Funboard Class Association ) çocuklar, gençler ve orta yaşlı insanların katılımıyla gerçekleşmişti. Türkiye’de ilk kez gerçekleşen yarışmada farklı ülkelerden 100’den fazla yarışmacı rüzgarla yarıştı. Spor hayatınızın her köşesinde yer almalı! Sizlerde sörfe meraklıysanız o halde ne duruyorsunuz? Alaçatı sörfün başkenti sizleri hırçın dalgalarıyla tanışmaya çağırıyor.


Paylaş


Yorum Yap

0 yorum
Not: HTML'e dönüştürülmez!

Etiketler: kite, surf