Sporun Kenti Çeşme

Ege'nin Aynası Çeşme

Sakinliğin Adresi Çeşme

Maviye Açılan Kapı Çeşme

Rezervasyon

Otel İsmi veya Bölgeye göre arama

Giriş Tarihi
 
Çıkış Tarihi
 
Kişi Sayısı
Oda Sayısı

cesme.com.tr Sponsorlarımız

Reklam vermek için tıklayınız!

Çeşme'de hangi etkinlikler var?

Çeşme'de hangi etkinlikler var, hepsine göz at...

Blog

ÇEŞME’DE SEZONU UZATMAYACAĞIZ..!

Çeşme Life’da ikinci yazımda size Çeşme’nin sadece yazlık bir destinasyon olmadığını ve Çeşme’de sezonu 6 veya 8 aya uzatmanın çok yanlış bir strateji olduğunu anlatacağım. Yazacaklarım; ne ayağı yere basmayan projeler ne de muhalefet için yazılan bir makaledir. Yazacaklarım biz turizmcilerin yapması gerekenlerdir. Rekabetçi tatil anlayışıyla sürekli 12 ay ve sürdürülebilir olmalıdır.
Devamını oku..

ÇEŞME OTELCİLİK ÖZELİNDE KORONA

Martı ayı ortalarına kadar Çeşme’deki her işletmenin beklentisi sezonda iş yapıp para kazanmak için bir an önce açılmak, ot festivaliyle birlikte canlanmak iken, biz daha ne olduğunu anlamadan küresel salgın ile karşı karşıya kaldık. Bu süreçte Çeşme özelinde turizm ve özellikle otelcilik anlamında virüsün etkileri neler olacak, ne yapacağız?
Devamını oku..

ALAÇATI: Eğlence, Tarih, Sörf ve Çok Daha Fazlası

24 saat boyunca nefes alan, hayatın bir an bile durmadığı ve herkesin kendisinden bir parça bulabildiği; Alaçatı! Rüzgar sörfü tutkunlarının bölgeyi keşfetmesi ile başlayan hareketlilik, Alaçatı'nın Dünya çapındaki popülerliğine büyük bir katkı sağlasa da, burada Antik Yunan'ın İonia'sının izlerini bulabilmek mümkün! Sakız ve lavanta kokan eski ve serin taş evlerin korunduğu, 2010'dan günümüze kadar olan süreçte defalarca dünyaca ünlü New York Times gazetesinin köşe yazarları tarafından önerilen Alaçatı'ya bir gezintiye ne dersiniz? Mavinin tüm tonlarına hakim olabileceğiniz, begonvilli sokaklarında huzuru keşfedebileceğiniz, yöresel yemekleriyle lezzet şöleni yaşayabileceğiniz, rüzgarı, çarşısı, eğlence hayatı ve doğal güzellikleriyle vakit geçirebileceğiniz birçok özelliği bünyesinde barından unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz, sadece yaz aylarında değil yılın 12 ayında kendinizden bir parça bulabileceğiniz cazibe merkezi…

Devamını gör

Rengarenk Çeşme

Mavinin her tonunu yansıtan denizi, altın rengi kumları, şifa dağıtan kaplıcaları, akvaryumdan farksız koyları, film karelerinden fırlayan sokakları, efil efil esen rüzgarı ve damağınızda hatıralar bırakacak özgün mutfağıyla İzmir’in dünyaya açılan penceresi olan Çeşme özellikle gece hayatıyla da adından sıkça söz ettiriyor. Gündüzler beach clublarda ve kafelerde başlayan eğlence hayatı ışıkların kararmasıyla birlikte kendini meyhane ve barlara yöneliyor. Dünyaca ünlü koylarında kıskandıran doğal yapısı ve mavinin farklı tonlarını barındıran denizinde adeta bir eğlence patlaması yaşanıyor. Deniz kum güneş üçgenine eğlence katan Çeşme’nin beach clubları tek başına bir turizm odağı haline gelmiş bulunmakta. Eğlence rüzgarının çok sert estiği beach clublara yıl boyunca farklı türden sanatçı ve dj’ler eşlik ediyor.

Devamını gör

Çeşme Otellerinde Rezervasyon

Günlük, Haftalık, Aylık

En Uygun Fiyatlarla!

Rezervasyon Yaptırmak İçin

Tıklayın!

9 Durak 9 Deneyim

Image
Çeşme

Çeşme

Tarihin derinliklerinde uzun bir yolculuğa çıkmak kime iyi gelmez ki? Belki eski dönemdeki tarihimizi yaşayarak öğrenemedik,

Gözat

Image
Alaçatı

Alaçatı

Ülkemizin son yıllarda en gözde tatil mekanlarından biri olan Alaçatı, Çeşme’den sadece 12km uzakta yer alıyor. Tarih kokan evleri ve sokakları, sevimli ve kaliteli mekanları

Gözat

Image
Ilıca

Ilıca

Termal suların bol olduğu geniş ve beyaz kumsalı ile Tropik plajları andıran harikalar diyarı Ilıca… Sıcak yaz aylarında soğuk deniz suyu, ince kumu

Gözat

Image
Ildırı

Ildırı

Çeşme merkeze 27 km uzaklıkta küçük adacıkları olan güzel bir koyun üzerinde kurulu olan Ildırı, Çeşme Yarımadası’nın en büyük antik yerleşim yeridir.

Gözat

Image
Ovacık

Ovacık

Ovacık Çeşme’nin iç kesiminde kalan Ovacık Köyünün sınırları kıyı şeridine dayanmaktadır. Ovacığın güneye bakan uzun sahil şeridi tatilcilerin en çok .

Gözat

Image
Çiftlikköy

Çiftlikköy

Çiftlikköy Yerli yabancı turistlerin göz bebeği… Üç yanı denizle çevrili olan bir yarımadada bulunan bu belde haliyle rüzgarlı ve sörf için uygun

Gözat

Image
Dalyanköy

Dalyanköy

Çeşme merkeze 4 km uzaklıktaki balıkçı mahallesi olan Dalyanköy, evleri, limanı, doğal güzellikleri,

Gözat

Image
Reisdere

Reisdere

Rumeli samimiyetinin Çeşme'nin rüzgarıyla buluşması: Reisdere

Gözat

Image
Germiyan

Germiyan

Rüzgar güllerinin gölgesine kurulmuş Germiyan, köy hayatı ve köy kültürünün sıcaklığını özleyenlerin görmeden, duraklamadan geçmemeleri gereken bir yer.

Gözat

Top 10 Oteller - TripAdvisor

Çeşme'de Tarihi Keşfedin

Tarihi ile de anılması gereken Çeşme’nin eski adı Cyssus olarak bilinmektedir. Güçlü bir geçmişse sahip olan Çeşme, tarihteki 12 İyonya Kentinden biri olan Erythrai(Eritre)’nin iskelesiydi. Ildırı adıyla anılan yarımadanın ilk antik yerleşim yeri olması sebebiyle ilçenin tarihi zenginlikleri görülmeye değerdir. Neolitik Dönemden izler taşıyan bu şirin belde,en iyi gezerek keşfedilebilir.

Devamını gör

Çeşme 2018 Tanıtım Filmi

2018 yazı Çeşme'de coşkuyla, eğlenceyle, deniz - kum - güneş ile geçti! Her yıl artan Çeşme büyüsüne siz de davetlisiniz!

Videoyu izle