Çeşme Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği
HV
18 TEMMUZ Perşembe 11:53

11. Alaçatı Ot Festivali başladı!

Çeşme Belediyesi tarafından Ege mutfağına özgü yöresel otların kültürel ve turistik etkinliklerle katılımcılara sunulduğu "11. Alaçatı Ot Festivali" gerçekleştirildi.

Çeşme Güncel
Giriş Tarihi : 24-03-2022 01:45   Güncelleme : 22-08-2022 02:12
11. Alaçatı Ot Festivali başladı!

"Otların Rüzgarlı Öyküsü" sloganı ve "labada" temasıyla düzenlenen 11. Alaçatı Ot Festivali'nin açılışı, Çamlık Yolu'ndan Çeşme Belediyesi Alaçatı Hizmet Binası'na kadar yapılan kortejle yapıldı. Festivalde şevketi bostan, acı ot, kuzukulağı, arapsaçı, ebegümeci, radika, deniz börülcesi, tembel avrat otu, kuşkonmaz, biberiye otu gibi çok sayıda bitkinin yanı sıra otlu yemekler ve el işi ürünleri de satışa sunuldu. 

Alaçatı Mahallesi'nde 24 Mart'ta başlayan festivalin son gününe İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı da katıldı. Belediye başkanları, ot ve hediyelik eşya stantlarını gezdi. Hakan Aysev ve Levent Gündüz'ün 'Her Telden Notalar' konserine katılan belediye başkanlarını, Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, makamında ağırladı. Festivalin son gününde, ayrıca çeşitli atölyelerde ot yemekleri pişirildi. Yunanistan'ın Sakız Adası'ndan gelen Agios Minas Dans Grubu gösteri sundu. Alaçatı'daki Sakızlar mevkisine zeytin ve sakız ağacı fidanı dikildi.

11. Alaçatı Ot Festivalinde ÇESTOB standımızı standımızı ziyaret eden tüm üyelerimize teşekkür ederiz. 

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR