Çeşme Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 03:34

Atıklar Çeşme'de eğlenceye dönüşüyor

Çeşme Güncel
Giriş Tarihi : 08-09-2022 14:55   Güncelleme : 08-09-2022 15:02
Atıklar Çeşme'de eğlenceye dönüşüyor

Çeşme Belediyesi hem plastik atık kullanımını azaltıp hem de çocukların yüzünü güldürecek bir uygulamayı hayata geçirdi. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran, "100 adet geri dönüşüm malzemesini getiren çocuklarımıza Aqua parkta ücretsiz giriş bileti veriyoruz" dedi.

Çeşme Belediyesi plastik atık kullanımını azaltmak için yeni bir uygulama başlattı. 100 adet geri dönüşüm malzemesini (cam/pet şişe, metal içecek kutusu) Çeşme Belediyesi Alaçatı Ek Hizmet Binası'na getiren 5-15 yaş arasındaki çocuklara 1 ebeveynleriyle birlikte Aqua Parkta ücretsiz giriş bileti veriliyor.'100 ADET GERİ DÖNÜŞÜM MALZEMESİ GETİRENE 1 BİLET'
Plastik atıksız kent olma yolunda ciddi adımlar atan Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, "Sürdürülebilir bir geleceği ancak çevreye duyarlı nesillerle kurabiliriz. Geri dönüşümün önemini çocuklarımıza aktarmak için eğlenceli bir kampanya düzenledik. 100 adet geri dönüşüm malzemesi getiren çocuklarımız ebeveynleriyle birlikte keyifli bir gün geçirecek. Haydi çocuklar gelecek sizin ellerinizde güzelleşecek" diye konuştu.(DHA)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR