Çeşme Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği
HV
18 TEMMUZ Perşembe 12:06

Çeşme'de 3 Patipark daha hizmete girdi

Çeşme Güncel
Giriş Tarihi : 26-08-2022 10:37   Güncelleme : 26-08-2022 16:35
Çeşme'de 3 Patipark daha hizmete girdi

Çeşme Belediyesi Alaçatı Çamlık Yol'da hayata geçirdiği Patipark'ın ardından Alaçatı Hacımemiş, Ilıca Celal Bayar ve Çiftlikköy'de olmak üzere toplam 3 Patipark'ı daha hizmete açtı. Patipark'ta hem hayvanseverler hem de minik dostları keyifli zaman geçiriyorlar. Çeşme Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından tasarlanan yaklaşık üçer bin metrekare alanda, köpekler için 7 farklı aktivitenin yer aldığı köpek eğitim parkuru, kum havuzu ve köpek tasma çıkarma alanı bulunuyor. Hayvanseverler için bank olan parkta köpekler için ise tahterevalli, köpek eğitim sehpası, ev figürlü tünel geçit, çift atlama ekipmanı, değişen yükseklikten atlama aparatı, ipli atlama çemberi ve slalom mevcut.

  Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, hayvanseverler tarafından yoğun ilgi görmesi üzerine Patiparkları ilçe geneline yayacağının müjdesini verdi. Göreve geldiği günden bu yana bir çok projeyi hayata geçiren Oran, "Hayvan barınağımızı yeniledik, sokak hayvanlarımız için İsmail Ekmekçioğlu Ücretsiz Veteriner Kliniğimizi hayata geçirdik, şimdi de can dostlarımız için Patiparkları Çeşmemiz'e kazandırıyoruz. Hayvanseverlerimiz minik dostlarına burada eğitim vererek, aynı zamanda onlarla keyifli vakit geçirebilecek.Çeşme can dostlarımızla birlikte çok daha güzel, şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da her zaman onların yanında olacağız. Patiparklarımız şimdiden Çeşmemiz'e hayırlı ve uğurlu olsun."  dedi.

ALAÇATI DEĞİRMEN VE HACIMEMİŞ KAFE HİZMETE AÇILDI

  "Alaçatı Paraçatı", "Çeşme pahalı" algısına son vererek Çeşmeliler'i halkçı belediyecilik anlayışı ile tanıştıran Oran, belediye şirketi ÇEŞTUR'daki 8 işletme sayısını 10'a çıkardı. Tekke Plaj ve Restoran, Seyir Et Kafe, Şifne Termal Otel Restoran, Alaçatı Kafe, Meydan Kafe, Taş İskele, Ilıca Kafe, ve Dalyan Kafe'den sonra Alaçatı Değirmen Kafe ve Hacımemiş Kafe'de hizmete girdi. 

  Göreve geldiği günden bu yana kentin farklı noktalarında açtığı kafeteryalar ve restoranlarla Çeşmeliler'in takdirini toplayan Oran, "Belediyemiz bünyesinde, kentimizin farklı noktalarında 10 kafeterya ve restoranı hizmete soktuk. 250 Çeşmeli gencimize, 12 ay iş imkanı sağladığımız bu işletmelerle halkımıza kaliteli hizmet veriyoruz, Çeşme pahalı algısına son veriyoruz. Toplumcu belediyecilik anlayışıyla, toplumun tüm kesimlerinin Çeşme'nin güzellikleriyle buluşmasına olanak sağlıyoruz. Benim Çeşme ailem Alaçatı'da oturup 3 liraya çay, 9 liraya da kahve içebilecek." dedi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR