Çeşme Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği
HV
18 TEMMUZ Perşembe 11:37

Çeşmemizin ve Alaçatımızın Kurtuluşunun 100. yılı

Çeşme Güncel
Giriş Tarihi : 05-09-2022 17:04   Güncelleme : 08-09-2022 14:53
Çeşmemizin ve Alaçatımızın Kurtuluşunun 100. yılı

15 Eylül Alaçatı ve 16 Eylül Çeşme'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünü  coşkuyla kutlayacak. Türk pop müziğinin sevilen isimlerinden Ajda Pekkan, Sıla ve Sunay Akın'ın sahne alacağı etkinliklere tüm vatandaşları davet eden Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, "Gelin Çeşme'nin kurtuluşunu hep birlikte kutlayalım, Çeşme tarihinin en görkemli kutlaması olacak" dedi.
 
Çeşme ve Alaçatı'nın şanlı zaferinin 100. yılı Çeşme Belediyesi tarafından sergiden söyleşiye, şiirden konsere kadar bir dizi etkinlikle kutlanacak. Kutlamalar kapsamında 14 Eylül Çarşamba günü, Aya Haralambos Kültür Merkezi'nde saat 18.00'da '26 Ağustos'tan 16 Eylül'e Zafer Yolunda 22 Büyük Gün' adlı sergi ile başlayacak. Gazeteci ve Yazar Yaşar Aksoy '22 Büyük Günün Hikayesi' adlı söyleşinin ardından Cumhuriyet Oda Orkestrası eşliğinde 100. yıl Zafer Şarkıları konseri gerçekleştirilecek.

SILA VE AJDA PEKKAN VE SUNAY AKIN SAHNE ALACAK

15 Eylül Perşembe günü törenlerin ve kortejin ardından saat 20.00'de Alaçatı Amfi Tiyatro'da önce Sunay Akın, ardından Türk pop müziğinin ünlü isimlerinden Sıla sahne alacak. 16 Eylül Cuma günü ise Çeşme Amfi Tiyatro'da yine Sunay Akın'ın gösterisinin ardından Ajda Pekkan ile kurtuluş coşkusu zirveye çıkacak. Şanlı zaferin 100 yılında tüm Çeşmelileri bu büyük coşkuyu kutlamaya davet eden Çeşme Belediye Başkanı M. Ekrem Oran, "Ulu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, aziz şehitlerimize duyduğumuz, sonsuz saygı ve minnetimizi kelimelerle ifade edebilmemiz imkânsız. Kemalist devrimler ışığında, laik, çağdaş, tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti hedefimize yürüyüşümüzden asla vazgeçmeyeceğiz. Cumhuriyete ve devrimlere sahip çıkarak, kurtuluşumuzu kutlamaya dünya döndükçe devam edeceğiz. Mustafa Kemal'in izinde, bağımsızlık aşkıyla, kurtuluşumuzun coşkusu, bağımsızlık sevdamız yüzyıllar boyunca hiç dinmeyecek. Aynı gurur ve heyecanla sonsuza dek kutlamaya devam edeceğiz. Kurtuluşumuz, özgürlüğümüz, egemenliğimiz kutlu olsun" dedi. (DHA)

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR