Çeşme Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliği
HV
24 TEMMUZ Çarşamba 02:48

TUNA MASTERS ALAÇATI 2022 sona erdi

Çeşme Güncel
Giriş Tarihi : 19-09-2022 12:42   Güncelleme : 19-09-2022 12:49
TUNA MASTERS ALAÇATI 2022  sona erdi

Tuna Masters Alaçatı” açık deniz balık avı turnuvası bu yıl 15-18 Eylül tarihleri arasında 16. kez düzenlenirken, sportif balıkçılık tutkunlarını deniz ve devasa balıklarla buluşturmaya devam etti.

ALTIN KEMER SİS35 EKİBİNİN

2019’da başlayan uygulama ile Tuna Masters Teos ve Tuna Masters Alaçatı yarışlarının toplam değerlendirmesi sonucunda genel klasman galibi olan ekibe ‘Tuna Masters of the Year Altın Kemeri’ verilmeye başlanmış, bu ödülün ilk sahibi Fes Fish ekibi olmuştu. Tuna Masters Teos 2020 yarışlarından 683 puan toplayan turnuvanın müdavimlerinden SHAMU teknesi ekibi, Tuna Masters Alaçatı’dan da topladığı 1096 puan ile 1679 puana ulaşarak “Tuna Masters of the Year” 2020 Altın Kemeri’nin yeni sahibi olmuştu. Kemeri bir yıl boyunca taşıyan ekip, Tuna Masters 2021’de Altın Kemer’i yeni sahipleri Veloce ekibine teslim etmişti. Bu yıl ise turnuva sonunda gelenek yine bozulmadı ve Altın Kemer bu sene de el değiştirirdi. Tuna Masters of the Year Altın Kemer’in yeni sahibi Teos ve Alaçatı yarışlarında 1861 puan toplayan SİS 35 teknesi ekibi oldu. Ekibine kemeri ve ödüllerini Bilsev Group kurucusu ve Ferdi Baba Restoran sahibi Tevfik Bilsev takdim etti. SİS 35 takımı, bir yıl boyunca şampiyonluk kemerini taşıyacak.

EN BÜYÜK BALIK ŞAMPİYONU: SİS 35

Özgür Sezgin, Fikret Mesut Kocabıyık, Reyhan Sezgin ve İpek Kocabıyık’tan oluşan Sis35 teknesi ekibi Tuna Masters Alaçatı yarışlarıda ikinci günü yakaladıkları 154,4 kiloluk bluefin ile turnuvanın şampiyonu oldular. 100 bin bitcicoin ve çeşitli sponsor ödülleri ile ödüllendirilen ekibe ödüllerini Bitci Türkiye Sorumlusu Faysal Şevkatlioğlu takdim etti.

EN FAZLA BALIK’ KATEGORİSİ ŞAMPİYONU: VELOCE

Geçtiğimiz yılın Tuna Masters of the Year Altın Kemer’ sahibi olarak Alaçatı’ya gelen turnuvanın başarılı ve müdavim ekiplerinden Veloce teknesi ekibi tuttukları 5 balıktan dördünün dereceye girmesiyle topladıkları 936 puanla turnuvanın şampiyonu oldular. Bu balıklardan en büyüğü 104 Kg Bluefindi. Çağlar Akan, Fadıl Zandar, Cihan Okay ve Ömer Makaracı’dan oluşan ekibe 60.bin bitcicoin ve çeşitli sponsor hediyelerinden oluşan ödülleri Alaçatı Port Marina Müdürü Deniz Şahin tarafından takdim edildi.

EN FAZLA BALIK’ KATEGORİSİ İKİNCİSİ: ROSE 2

Yarışmaların ilk gününde yakaladıkları 2.30 cm boyunda 151.9 kiloluk bluefin ile 911,4 puan toplayan Mehmet Okay, Timur Timuroğlu, Ali İsmet ve Ömer Karaosmanoğlu’ndan oluşan Rose 2 teknesi ekibi turnuvayı En Fazla Balık’ Kategorisi İkincisi olarak tamamladı. 40 bin bitcicoin ile çeşitli sponsor hediyeleri kazanan ekibe ödüllerini CMS Ceo’su Ünal Kocaman takdim etti.

EN FAZLA BALIK’ KATEGORİSİ ÜÇÜNCÜSÜ: TORO

Tolga Aydınol, Ramazan Yıldırımgeç, Erhan Yağımlı ve Şakir Üzel’den oluşan Toro teknesi ekibi yarışmanın ilk günü denizden karaya balıkla dönen üç ekipten biriydi. Ekip, yakaladıkları 205 cm’lik 131,7 Kg Bluefin ile 790,2 puan toplayarak turnuvanın üçüncüsü oldu. 20 bin bitcicoin ve sponsor hediyeleriyle ödüllendirilen ekibe ödülleri Çeşme Liman Başkanı Eray Aykanat tarafından takdim edildi.

YAKALA-BIRAK, AHMET ATAY KUPASI: ORKİ TEAM

Turnuvanın ilk gününden itibaren turnuvada yarışan İzmirli işadamı Ahmet Atay’ın geçtiğimiz Ocak ayında genç yaşta kalp rahatsızlığından vefat etmesi üzerine bir vefa örneği gösteren Turnuva ekibi bu yıldan itibaren Yakala-Bırak kategorisini ‘Ahmet Atay Kupası’ adı altında düzenlemeye karar verdi. Amerikan da gelen Lauren Sarasua ve Jose Liccardo’nun da olduğu Suat Yiğit, Engin Altan Düzyatan, Berk Aktan ve Oğuz Kaan Durmaz’dan oluşan Orki Team ekibi denize geri bıraktıkları 187cm Bluefin ile bu ödülü almaya hak kazandılar. Ekibe ödülleri Ahmet Atay’ın Eşi Saba Atay tarafından takdim edildi.

AdminAdmin

YORUMLAR
ÇOK OKUNANLAR