ALAÇATI: Eğlence, Tarih, Sörf ve Çok Daha Fazlası

24 saat boyunca nefes alan, hayatın bir an bile durmadığı ve herkesin kendisinden bir parça bulabildiği; Alaçatı! 
Rüzgar sörfü tutkunlarının bölgeyi keşfetmesi ile başlayan hareketlilik, Alaçatı'nın Dünya çapındaki popülerliğine büyük bir katkı sağlasa da, burada Antik Yunan'ın İonia'sının izlerini bulabilmek mümkün! Sakız ve lavanta kokan eski ve serin taş evlerin korunduğu, 2010'dan günümüze kadar olan süreçte defalarca dünyaca ünlü New York Times gazetesinin köşe yazarları tarafından önerilen Alaçatı'ya bir gezintiye ne dersiniz?

Mavinin tüm tonlarına hakim olabileceğiniz, begonvilli sokaklarında huzuru keşfedebileceğiniz, yöresel yemekleriyle lezzet şöleni yaşayabileceğiniz, rüzgarı, çarşısı, eğlence hayatı ve doğal güzellikleriyle vakit geçirebileceğiniz birçok özelliği bünyesinde barından unutulmaz anılar biriktirebileceğiniz, sadece yaz aylarında değil yılın 12 ayında kendinizden bir parça bulabileceğiniz cazibe merkezi…

Günde zinde başlama garantisi veren, daha ilk bakışta gözünüzü doyurup iştahınızı kabartan kahvaltı sofralarıyla Alaçatı’ya ilk adımınızı atabilirsiniz. Özellikle damak zevkine düşkün misafirler için Ege kültünün en iyi yerlerinden biri olan Alaçatı bu kültürü deneyimlemek için en uygun durak. Zeytinyağlılar, mezeler, deniz ürünleri, ot yemekleri ve İzmir’in dünyaca ünlü kumrusu…

Geçmiş dönem mimarisini yansıtan ve film setlerini andıran hoş sokaklarıyla tam bir Ege kasabasını andıran Alaçatı sokakları özellikleri fotoğraf merakı olan misafirler için fotoğraf karelerini canlandırdıkları ilk durak oluyor.

Gecesi ve gündüzü ayrı birer eğlence merkezi Alaçarı’da gündüzleri plajlarda ve kafelerde geçen gün planlaması hava karardıktan sonra yerini eğlence mekanları ve meyhanelere bırakıyor. Rakı-Balık meyhane konseptinden, sabahlara kadar süren gün doğumu partilerine kadar birçok seçeneği bünyesinde barındıran Alaçatı gece hayatı, misafirlerine unutulmaz bir eğlence deneyimi yaşatıyor.

Hayatın tüm renklerini içinde barından bu benzersiz deneyim için sizi Alaçatı'ya davet ediyoruz.

cesmerez