Festivaller

Çeşme; coğrafi açıdan kolay ulaşılabilirliği, doğal güzellikleri, 5 yıldızlı otellerinin yanı sıra çok sayıda butik oteli, kendine özgü mimarisi, zengin ve lezzetli mutfağı ile tam bir kültürel duraktır. Eğlence ve gece hayatı sevenlerden doğa turizmine, eno turizmden (şarap turizmi), kaplıca turizmine, yelken, rüzgâr ve uçurtma sörfüne kadar çok geniş bir yelpazede hizmet verilen Çeşme, sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı turizm merkezlerinden biri olmaya adaydır.

Çeşme, sadece bahar ve yaz aylarında değil sonbahar ve kış ayları boyunca da seyahat severler için birbirinden farklı etkinlikleri ile bir cazibe merkezi haline gelmiştir.

Çeşme’de turizm sezonunu uzatan festivaller ile yaz döneminin yanı sıra, sonbahar ve ilkbahar dönemlerinde de kentte bir yoğunluk yaşanmaktadır. Termal kaynakları ile tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında yılın her dönemi Çeşme’ye gelmek için birçok sebep bulunmaktadır. Çeşme Yarımadası’nın 9 durağında, birbirinden farklı deneyimler yaşamak için gerçekleştirilen festivallerimiz: